Rodinný výlet

Náš sbor pořádá rodinný výlet. 24. května 2014 pojedeme společně na Malešovskou tvrz (http://www.malesov.cz) a kdo jste tam ještě nebyl, určitě to stojí za to.

Program  dne bude přizpůsoben dětem, ale zábava to bude i pro dospělé. Podrobně je popsán níže.

Na výlet chceme vzít rodiny z Azylového domu Ezer, nad kterým náš sbor drží záštitu. Tyto rodiny nemají prostředky na podobné akce, a proto jim chceme umožnit strávit zajímavý výlet ve společnosti našich dětí.

Dopravovat se budeme každý svým autem nebo vlakem (viz harmonogram dne níže). Pokud by někdo měl volné místo v autě, poprosíme ho o pomoc s dopravou jak našich členů, tak dětí a rodičů z Ezeru.

Přihlásit se můžete v kostele vždy po nedělních bohoslužbách u sborové sestry nebo na mailové adrese: hanablah@hotmail.com (Hana Stelzerová, členka staršovstva)

Harmonogram dne:

Ad doprava vlakem, jede tam pěkný spoj až do Malešova s jedním přestupem: 10:00 z hlaváku,, v 11:00 v Kutné hoře, tam hodinku počkat (nebo pro ně dojedeme) a ve 12 do Malešova, příjezd 12:20. Zpátky jede vlak v půl sedmé z Malešova, sedm z Kutné hory, v Praze v 8.

Doprava autem, v 10 sraz po Praze, cca 90 minut na dojezd - po 11:30 příjezd do hospody, případný svoz vlakových účastníků.

Oběd v místní restauraci 12:00 - 13:30

Tvrz - program:

13:30 - 15:30

4 zastavení pro děti buď po skupinách nebo všichni dohromady - podle počtu. Na každém zastavení cca 30 minut.

1.) Ve škole - jak probíhala výuka, něco málo o středověku, pak soutěžní část - učení začátku otčenáše latinsky 

2.) U mistra zbrojíře - výklad o zbroji a zbraních, soutěžní část - oblékání do zbroje a běh na čas

3.) V černé kuchyni - výklad o stravě, výroba placek a pomazánky, soutěžní část rozpoznávání středověkých potravin a bylin

4.) Stezka odvahy - výprava do sklepení

15:30 - 16:30 - svačina: kafe, čaj apod uvaříme na tvrzi, koláče bychom vzali s sebou (s občerstvením nám můžete pomoci, děkujeme předem)

16:30 - 17:30 - prohlídka všech prostor tvrze s výkladem

 17:30 - 18:30 procházka v okolí tvrze případně směr na nádraží, odjezd