Projekt potravinová banka

PROJEKT POTRAVINOVÁ BANKA

1. Co je projekt Potravinová banka
Jedná se o spolupráci s Potravinovou bankou Praha (PBP), která má působnost po celém Středočeském kraji. Poskytuje potraviny řadě neziskových organizací, dětských domovů, azylových domů apod., od nichž se pak dostávají k potřebným. V rámci projektu mohou sbory pražského seniorátu dodávat do PBP potraviny, které darují členové sboru. Projekt není sezónní záležitostí, poběží celý rok.

2. Jak se zapojíme
Každou třetí neděli v měsíci můžete nosit potraviny. Ty budou následně předány Potravinové bance Praha.

3. Jaké potraviny sbírat

SEZNAM SBÍRANÝCH POTRAVIN (v rámci sbírky je doporučené darovat pouze trvanlivé potraviny)
 Konzervy všeho druhu (paštiky, rybí a masové konzervy, hotová jídla apod.)
 Polévky všeho druhu (sáčkové, čínské, do hrnečku apod.)
 Trvanlivé uzeniny, luštěniny, těstoviny, rýže, olej, mouka, cukr, krupička
 Kompoty, džemy, sirupy, čaje, piškoty, cereálie, cukrovinky pro děti
 Nápoje v obalech tetrapak (mléko, džusy apod.)
Potravinová banka se nebrání dodání, jakýchkoli potravin včetně mléčných výrobků, masných výrobků či ovoce a zeleniny. Pro každý dar najde uplatnění. Podmínkou je alespoň týden do vypršení expirační doby.

4. Kontakt pro více informací
Kontaktní osoby: Marcela Vydrželová, Eva Jakšíková

5. Výhled do budoucna
Pražská potravinová banka je součástí České Federace Potravinových Bank, o.s., která v tuto chvíli sdružuje banky na území ČR a je zároveň součástí těchto aktivit na mezinárodní úrovni. Její aktivity se na našem území omezují „pouze“ na distribuci organizacím, které zajišťují přímou distribuci potřebným. Abychom i my mohli potraviny darovat napřímo, plánujeme otevřít tzv. Solidární obchody, které by takovým výdejním místem mohly v budoucnu být. O tom, jak a kde budou fungovat, jaký bude klíč k vydávání potravin, budeme jednat s panem Fabrice Martin-Plichtou, ředitelem České Federace PB a místními zastupitelstvy. O průběhu těchto jednání Vás budeme informovat.